TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 2 marca 2023 r. od godz. 09.00 do 14.45
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
WYKŁADOWCA
Agata Poręczewska-Tylka - wieloletni trener i praktyk, specjalista ds. ubezpieczeń i składek z ubezpieczeń społecznych.
PROGRAM
I. Charakterystyka ubezpieczeń społecznych.
II. Ogólne zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym.
III. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu zleceniobiorców:
1. Omówienie regulacji z zakresu zawierania umów cywilnoprawnych.
2. Ustalanie obowiązku ubezpieczenia osób świadczących usługi na podstawie umowy zlecenia, które posiadają równocześnie inne tytuły ubezpieczenia.
IV. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu oraz naliczania składek za osoby prowadzące działalność gospodarczą:
1. Działalność nieewidencjonowana.
2. Ustalanie obowiązku ubezpieczeń:
- osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą,
- wspólników spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych oraz jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
3. Ustalanie wysokości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.
4. Ulgi w opłacaniu składek - rodzaje, warunki i zasady korzystanie z ulg w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne.
5. Ubezpieczenia zdrowotne przedsiębiorców:
- Ustalanie wysokości miesięcznej i rocznej składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania.
- Ustalanie wysokości składki zdrowotnej w przypadku prowadzenia kilku rodzajów działalności gospodarczych.
- Zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne
6. Zbiegi tytułów ubezpieczenia. Ustalanie obowiązku ubezpieczenia osób prowadzących działalność, które posiadają równolegle inne tytuły ubezpieczenia.
V. Zasady rozliczania i finansowania składek
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia poprzez formularz online na stronie internetowej (zielony kafelek zapisz się) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto Santander Bank Polska S.A. 14 1090 2590 0000 0001 3079 5806 do dnia poprzedzającego szkolenie. Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) przesłana na adres szkolenia@suwalki.skwp.pl najpóźniej do dnia poprzedzającego szkolenie. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.
Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.