TERMIN I MIEJSCE ZAJĘĆ
- 16 lutego 2023 r od godz. 16.00 – 18.25
- Zajęcia prowadzone są w formule on-line za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć.
- Każdy uczestnik, który opłacił zajęcia, otrzyma na adres podany w formularzu zgłoszenia, link z dostępem do platformy, co najmniej na dzień przed dniem realizacji szkolenia.
WYKŁADOWCA
Agata Poręczewska-Tylka - wieloletni trener i praktyk, specjalista ds. ubezpieczeń i składek z ubezpieczeń społecznych.
PROGRAM
Zatrudnianie na podstawie umów cywilnoprawnych - omówienie regulacji z zakresu zawierania umów o dzieło, umów zlecenia, umów agencyjnych oraz umów
o świadczenie usług, do których mają zastosowanie przepisy dotyczące zlecenia.
I. Rodzaje umów i ich cechy charakterystyczne.
II. Zasady prawidłowej klasyfikacji umów zlecenia i umów o dzieło na tle najnowszych orzeczeń sądowych.
III. Najczęstsze przyczyny kwestionowania umów o dzieło przez ZUS – studium przypadków.
IV. Ustalanie obowiązku ubezpieczeń społecznych oraz ubezpieczenia zdrowotnego osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych. Zbiegi tytułów do ubezpieczeń społecznych:
1. umowa cywilnoprawna zawarta z własnym pracownikiem,
2. umowa cywilnoprawna zawarta z obcym pracownikiem/zleceniobiorcą,
3. umowa cywilnoprawna zawarta z osobami przebywającymi na urlopach bezpłatnym, wychowawczym, macierzyńskim.
4. umowa cywilnoprawna zawarta z uczniem lub studentem,
5. umowa zlecenia zawarta z członkiem rady nadzorczej,
6. umowa zlecenia - kontrakt menedżerski,
7. umowa cywilnoprawna zawarta z osobą prowadzącą działalność pozarolniczą, z uwzględnieniem różnic wynikających ze stosowanej przez przedsiębiorcę podstawy wymiaru składek,
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie karty zgłoszenia poprzez formularz online na stronie internetowej (zielony kafelek zapisz się) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto Santander Bank Polska S.A. 14 1090 2590 0000 0001 3079 5806 do dnia poprzedzającego szkolenie. Jeżeli do dnia poprzedzającego szkolenie należność ureguluje zbyt mała ilość osób to szkolenie zostanie odwołane (informacja zostanie wysłana drogą mailową).
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) przesłana na adres szkolenia@suwalki.skwp.pl najpóźniej do dnia poprzedzającego szkolenie. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów szkolenia przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w szkoleniu nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności.
Karta zgłoszenia jest prawnie wiążącą umową zawartą pomiędzy organizatorem szkolenia a zgłaszającym.