GŁÓWNA KSIĘGOWA / GŁÓWNY KSIĘGOWY

Miejsce pracy: Suwałki

Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i Wspólnicy Sp. J. poszukuje osoby na stanowisko Głównej  Księgowej/ Głównego Księgowego. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za tworzenie polityki podatkowej i księgowej oraz wspieranie zarządu w podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych. Od kandydata oczekujemy praktycznej znajomości polskich standardów rachunkowości oraz umiejętności analitycznego myślenia, dobrej organizacji pracy i odpowiedzialności.

Zakres obowiązków:

▪ prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz polityką rachunkowości, ▪ sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, PIT, CIT, raportów JPK ▪ prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych ▪ terminowe sporządzanie i weryfikacja miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych,
▪ przygotowanie danych do raportów zarządczych i analiz na potrzeby Zarządu, ▪ nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych ▪ obsługa kont bankowych i nadzór nad płatnościami Spółki ▪ nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych oraz uzgodnienie obrotów i sald ▪ nadzór nad rzetelną i kompletną ewidencją zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych, ▪ ewidencja krajowych i zagranicznych zdarzeń gospodarczych ▪ współpraca z instytucjami zewnętrznymi (banki, US, ZUS, GUS) ▪ organizacja pracy Działu Księgowego i zarządzanie zespołem księgowości ▪ współpraca z innymi działami firmy
▪ bieżące monitorowanie zmian w przepisach

Wymagania:

▪ wykształcenie wyższe lub średnie z zakresu finansów, ekonomii lub rachunkowości
▪ kilkuletnie (min. 10 lat) doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku i obsłudze pełnej księgowości w spółce produkcyjnej ▪ bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości, przepisów prawa podatkowego PL i UE / krajowego i zagranicznego
▪ doświadczenie w rozliczaniu podatków i sporządzaniu deklaracji (PIT, CIT, VAT i PCC),
▪ doświadczenie w samodzielnym sporządzaniu sprawozdań finansowych spółek produkcyjnych i usługowych,
▪ wysokie umiejętności komunikacyjne, dokładność, sumienność
▪ znajomość programów księgowych (Comarch Optima, Comarch ERP XL),

Oferujemy:

▪ stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w stale rozwijającym się Przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji na rynku i dużych perspektywach rozwojowych, ▪ wynagrodzenie uzależnione od posiadanych umiejętności i zaangażowania,
▪ dużą samodzielność,
▪ bliską współprace z Zarządem spółki
▪ możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
▪ pomoc informatyczną, konsultacje
▪ przyjazną, rodzinną atmosferę

CV prosimy kierować na adres:  kadry@drzwi-cal.pl  z dopiskiem „Gł. Księgowa” lub złożyć osobiście w siedzibie firmy – przy ul. Piaskowej 5, 16-400 Suwałki.
W treści CV prosimy o zamieszczenie klauzuli o treści:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)."

Informujemy, że Administratorem danych jest ZSB „CAL” Sp. J. z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowej 5. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Więcej na temat przetwarzania danych:
www.drzwi-cal.pl/polityka-prywatnosci-rodo/

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.